Практичні аспекти визначення ефективності розробок електротехнічної продукції
DOI:
https://doi.org/10.20998/%25xКлючові слова:
оцінка економічної ефективності, електротехнічна продукція, економічний ефект у виробника, економічний ефект у споживача, дисконтовані показники економічної ефективності, грошовий потік, інвестиції, норма прибутку, дисконтована рентабельність інвестиційАнотація
В статті приділена увага практичним аспектам оцінки економічної ефективності розробок електротехнічної продукції. Розглянуто існуючі проблеми практичного застосування існуючих теоретичних методик оцінки ефективності на етапі відбору до виробництва нової техніки. На основі практичного досвіду розрахунків економічної ефективності виробів запропоновано для попередньої оцінки ухвалення рішення про виробництво застосовувати розрахунки показників економічного ефекту у виробника, економічного ефекту у споживача та дисконтовані показники економічної ефективності.Посилання
Яковлєв А.І. Методика визначення ефективності інвестицій, інновацій, господарських рішень в сучасних умовах [Текст] / А.І. Яковлєв. – Х.: Бізнес-інформ, 2001. – 56 с.
Методика визначення економічної ефективності витрат на наукові дослідження і розробки та їх впровадження у виробництво [Текст] – К.: Мінекономіки, 2006. – 18с.
Яковлєв А.І. Методи оцінки збитку на підприємствах при виході з ладу електротехнічного обладнання : монографія [Текст] / А.І. Яковлєв, О.В. Мозенков, В.М. Кобєлєв. – Хар-ків : ВВП "Контраст", 2012. – 120 с.
Старик Д.Э. Экономическая эффективность машин: Критерии и методы оценки.[Текст] / Д.Э. Старик. – М.: Машиностроение, 1991.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.