Порівняльний аналіз діодних і тиристорних збудників безщіткових синхронних машин
DOI:
https://doi.org/10.20998/2079-3944.2019.2.08Ключові слова:
збудник, діод, тиристор, схема, безщіточний, синхронний, генераторАнотація
Мета. Удосконалення методів розрахунку і порівняльного аналізу діодних і тиристорних збудників безщіткових синхронних машин, вибір методу управління тиристорними збудниками з мостовими схемами перетворення. Методологія. Показано зіставлення параметрів збудника безщіткової синхронної машини з параметрами моделі випрямляча в системі Micro-Cap. Параметри збудників безщіткового синхронного генератора потужністю 250 кВт порівнюються при використанні діодних мостових, мосто-нульових і тиристорних мостових випрямлячів з різними способами управління. Результати. Запропоновано спосіб керування системою збудження безщіткової синхронної машини на основі мостового тиристорного випрямляча, в якому збудження синхронної машини в робочих і форсіровочних режимах контролюється тільки по ланцюгу збудження збудника з кутом управління тиристором αu = 0 = const, а кут управління тиристором змінюється тільки при перекладі випрямляча в режим інвертора. Система збудження характеризується високою якістю форми напруги навантаження, швидкодією регулювання при форсуванні збудження і гасіння поля, а також високими масогабаритними показниками збудника. Практичне значення. Розроблені методи розрахунку для діодних і тиристорних збудників безщіткових синхронних машин можуть бути застосовані при конструюванні.
Посилання
А.С. СССР 650197. Б.Н. Абрамович, С.Я. Гриншпан, А.И. Плакс. Способ управления мостовым тиристорным преобразователем/ Опубликовано 28.02.79. - Бюллетень № 8.
Глебов И.А. Научные основы проектирования систем возбуждения мощных синхронных машин. – Ленинград: Наука, 1988. – 322 с.
ГОСТ 21558-2000. Межгосударственный стандарт. Системы возбуждения турбогенераторов, гидрогенераторов и синхронных компенсаторов // Общие технические условия, – Дата введения 2003–07–01
Галиновский А.М. Параметры и характеристики полупроводниковых выпрямителей вентильных генераторов // Гірнича електромеханіка та автоматика: наук.-техн. зб. – 2012. – Вип. 88. – С. 47–55.
Галиновский А.М., Бабенко О.Ю., Ленская Е.А. Определение основных соотношений выпрямителей вентильных генераторов по результатам расчетов переходных процессов // Електромеханічні і енергозберігаючі системи. Выпуск 3/2012 (19). – С. 425 – 430.
Галиновский А.М., Ленская Е.А. Характеристики нереверсивных тиристорных выпрямителей бесконтактных синхронных машин в зависимости от угла управления // Вісник НТУ «ХПІ», Серія: Проблеми удосконалення електричних машин та апаратів. Теорія і практика. – Х.: НТУ «ХПІ» – 2015. – №42. – С. 23-26.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.