Вплив геометрії матеріалу котушки на параметри електромагнітної сили індукційно-динамічного механізму
DOI:
https://doi.org/10.20998/2079-3944.2020.1.01Ключові слова:
індукційно-динамічний механізмАнотація
У статті досліджено математичну модель швидкодіючого индукційно-динамічного механізму в циліндричній системі координат, котушка якого у вигляді ряду концентричних кілець математично представлена як спіраль Архімеда. Метою статті є перевірка математичної моделі і дослідження роботи индукційно-динамічного механізму в залежності від геометричних розмірів мідної стрічки, якою намотана котушка та числа витків. Проведені розрахунки показують, що одним з основних чинників, що впливає на роботу индукційно-динамічного механізму є перетин стрічки, який має бути не менше певного значення. Причому, висота стрічки, в певних межах, мало впливає на швидкодію индукційно-динамічного механізму. В процесі моделювання було встановлено, що для кожного певного перетину мідної шини існує оптимальна кількість рядів намотування, при якому значення імпульсу сили максимально.Посилання
Boliukh V.F., Kashanskii Iu.V., Shchukin I.S. Vliianiege-ometricheskikhparametrovinduktoraiiakorianapokazateliline-inogoimpul'snogoelektromekhanicheskogopreobrazovate-liaelektrodinamicheskogotipa. [The influence of the geometric parameters of the inductor and the armature on the perfor-mance of a linear pulse electromechanical transducer of elec-trodynamics type] Elektrotekhnіka і elektromekhanіka, – 2019. – No 3. – P. 11–17. doi: 10.20998/2074-272X.2019.3.02
Baida E.I. Matematicheskoe modelirovanie induktsionno-dinamicheskikh sistem. [Mathematical modeling of induction-dynamic systems]. Elektrotekhnіka і elektromekhanіka, 2009. No 5, p.p. 13–16.
Bissal A. Licentiate thesis on the design of ultra-fast electro-mechanical. [Licentiate thesis on the design of ultra-fast electromechanical]. Electromagnetic EngineeringSchool of Electrical Engineering, KTH Stockholm, Sweden. 2013. 120 p. doi: 10.1109.INTMAG.2017.8008035.
Weijie Wen, Yulong Huang, Member, IEEE, Mohmmad Al-Dweikat, Zu’an Zhang, Tiehan Cheng, Shutong Gao and Weidong Liu. Research on Operating Mechanism for Ultra-fast 40.5kV Vacuum Switches. [Research on Operating Mechanism for Ultra-fast 40.5kV Vacuum Switches]. IEEE Power & Energy Society, 24 March 2015, pp. 2553–2560. doi:10.1109/TPWRD. 2015.2409122.
Teoriia elektricheskikh apparatov. Uchebnik dlia vtuzov po spets. "Elektricheskie apparaty".[Theory of electrical apparatus. Textbook for high schools on special. "Electrical apparatus"]. G.N. Aleksandrov, V.V. Borisov, V.A. Ivanov i dr. Pod red. prof. G.N. Aleksandrova. – Moskow: Vysshaia shkola, 1985. 312 p.
Ramo S., Uinerri Dzh. Polia i volny v sovremennoi radiotekhnike. [Fields and waves in modern radio engineering]. Perevod s angliiskogo. Moskow, OGIZ, 1948. 631 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.