Аналіз роботи привідних механізмів вакуумних вимикачів середньої напруги
DOI:
https://doi.org/10.20998/2079-3944.2020.1.04Ключові слова:
автоматичні вимикачі середньої напруги, пружинно-моторний привідний механізм, електромагнітний привідний механізм, постійні магнітиАнотація
Проведено аналіз конструкцій та принципу роботи привідних механізмів сучасних вакуумних вимикачів середньої напруги. У відомих конструкціях вакуумних вимикачів використовуються два типи приводів: пружинно-моторні та електромагнітні. В свою чергу, електромагнітні приводи в залежності від використовуваного типу електромагніту можуть бути моностабільні неполяризовані і поляризовані та бістабільні поляризовані. Пружинно-моторні привідні механізми вимикачів складаються з привідного валу, пружин увімкнення та вимкнення, механізму зводу пружини увімкнення, механічного пристрою ручного спрацьовування, електромагнітів увімкнення та вимкнення для оперативного електричного спрацьовування. Електромагнітні привідні механізми складаються з електромагніту та в залежності від його конструкції можуть бути з поворотною пружиною або без неї. В конструкціях електромагнітних привідних механізмів з поворотними пружинами застосовуються моностабільні поляризовані електромагніти. Особливість конструкцій електромагнітних привідних механізмів з бістабільними електромагнітами полягає у відсутності поворотної пружини та наявності окремих котушок увімкнення та вимкнення. В результаті проведеного аналізу виявлено недоліки кожного з розглянутих типів приводів. Найбільшу цікавість для подальших досліджень представляють електромагнітні привідні механізми з моностабільними поляризованими електромагнітами з поворотною пружиною, що мають тільки одну котушку увімкнення та за рахунок цього зменшують габаритні розміри приводу.Посилання
Klimenko B.V. Elektrichnі aparati. Elektromekhanіchna aparatura komutacії, keruvannya ta zakhistu. Zagal'nij kurs: navchal'nij posіbnik. – Kharkіv: Vid-vo «TochkA», 2012. – 340 s.
VD4 Medium voltage vacuum circuit breakers 12...40.5 kV - 630...4000 A - 16...63 kA. https://new.abb.com/medium-voltage/apparatus/circuit-breakers/indoor-CB/iec-primary-vacuum-cb-vd4.
AH2/3AH4 Vacuum Circuit-Breakers. Medium-Voltage Equipment. Selection and Ordering Data. Catalog HG 11.04. 2007. www.siemens.com/energy.
User manual W-VACi 17.5 kV W-VACiMB 25 kA 1250A IEC Mining Vacuum Circuit Breakers. October 2012. www.eaton.com.
Vyklyuchateli EasyPact EXE. Vakuumnye vyklyuchateli na napryazhenie 6, 1 0 KV. Stacionarnoe i vykatnoe ispolnenie. Raspredelenie ehlektroehnergii srednego napryazheniya. www.schneider-electric.com/ua.
Ehlektroshchit Samara. Ehlektroapparaty. Katalog 2020. http://electroshield.ru.
Instructions for the Use, Operation and Maintenance of Types VCP-TL and VCP-TRL Linear Magnetic Vacuum Circuit Breakers. May 2016. www.Eaton.com.
James Benke, Brad Leccia. Medium Voltage Electro-Mechanical Linear Actuator Breaker. EATON. May 7, 2005.
Vyklyuchateli vakuumnye serii VR1. Tekhnicheskaya informaciya. NKAI.670049.043 TI. Redakciya 3 2013. http://www.rzva.ua.
Vyklyuchateli vakuumnye serii VVM-SEHSHCH-3(4)-10. Tekh-nicheskaya informaciya. TI – 1 56 – 2009. http://electroshield.ru.
VV/TEL Vakuumnyj vyklyuchatel'. Rukovodstvo po ehkspluatacii. Vakuumnyj vyklyuchatel' BB/TEL-10. https://www.tavrida.com.
Medium Voltage Products. VM1 Vacuum circuit-breaker with magnetic actuator mechanism. 2013. www.abb.com/mediumvoltage.
Vyklyuchatel' vakuumnyj VB4-EH. https://www.abm-amper.com/prod/vb4-e-10-viklyuchatel-106-kv-vakuumniy-s-elektromagnitnim-privodom.php.
Vyklyuchateli vakuumnye tipov VRC-6 i VRS-10. Tekhnicheskaya informaciya. NKAI.670049.022 TI. Redakciya 9. 2013. http://www.rzva.ua/ru/do/tehnichna-informacija
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.