Стенд для дослідження електричних апаратів на базі ARM-мікроконтролера
DOI:
https://doi.org/10.20998/2079-3944.2020.2.02Ключові слова:
стенд, дослідження електричних апаратів, мікроконтролер, автоматизована система контролю параметрів і керуванняАнотація
Розглянуті питання модернізації стендів для дослідження електричних апаратів, шляхом застосування сучасних ARM-мікроконтролерів, які мають високу продуктивність при невисокій їх вартості, наднизьке енергоспоживання (джерело живлення напругою 1,8-3,6 В), високу перешкодостійкість і надійність в роботі. Відзначена актуальність завдання, вирішення якого потребує розробки сучасного дослідного стенду. На основі аналізу технічних вимог до електричних апаратів, та методів їх випробувань і досліджень визначені фізичні, електричні та інші параметри, які пропонується контролювати в процесі їх експериментальних випробувань і досліджень. Розглянуті існуючі стенди та їх принципові схеми для комутаційних, теплових та інших досліджень електричних апаратів, їх граничної комутаційної здатності, із застосуванням різних систем керування. Проведено аналіз стендів з мікроконтролерним керуванням дослідженнями електричних апаратів, наведені їх переваги та особливості застосування. Запропонована заміна існуючих дослідних стендів та системи вимірювання, контролю і керування на модернізований стенд. Розроблена структурна схема стенда, виконаного на базі 32-х розрядного ARM-мікроконтролера, вибрані її елементи та побудовано алгоритм роботи, що дає можливість автоматизувати процес експериментальних досліджень електричних апаратів, з послідуючим обробленням результатів та передачею в комп’ютер для подальшого аналізу і оформлення. Все це дозволить суттєво скоротити строки проведення випробувань і експериментальних досліджень електричних апаратів, оброблення отриманих результатів та підвищити їх економічну ефективність.Посилання
Klymenko B.V. Elektrychni aparaty. Elektromekhanichna aparatura komutatsii, keruvannia ta zakhystu. Zahalnyi kurs : navchalnyi posibnyk [Electrical apparatus. Electromechanical switching, control and protection equipment. General course: study guide]. Kharkiv, Tochka Publ., 2012. 340 p. (Ukr).
Pravyla ulashtuvannya elektroustanovok. PUE. - Kharkiv: Fort-2017.
Hryshchuk Yu.S. Mikroprotsesorni prystroi: navchalnyi posibnyk [Microprocessor devices: study guide]. Kharkiv: NTU «KhPI» Publ., 2008. 348 p. (Ukr).
Evstifeev A.V. Mikrokontrollery AVR semejstv TinyMega firmy "Atmel" [Atmel's TinyMega AVR microcontrollers]. Moscow: Izdat. dom "Dodjeka XXI", 2004. 560 p. (Rus).
Stashin V.V., Urusov A.V., Mologonceva O.F. Proektirovanie cifrovyh ustrojstv na odnokristalnyh mikrokontrollerah [De-signing digital devices on single-chip microcontrollers] – Mos-cow: «Energoatomizdat», 1990. 224 p. (Rus).
Petinov O.V., Shherbakov E.F. Ispytanija jelektricheskih appa-ratov [Electrical Apparatus Tests]. Moscow: Vyssh. shk., 1985. 215 p. (Rus).
Hryshuk Yu.S. Osnovy naukovykh doslidzhen: navchalnyi posibnyk [Fundamentals of scientific research: study guide]. Kharkiv: NTU «KhPI», 2008. 232 p. (Ukr).
http://www.kit-e.ru/assets/files/pdf/2012_5_96.pdf.
https://pue8.ru/silovaya-elektronika/198-sistemy-vozbuzhdeniya-sinhronnyh-generatorov.html
http://mirmarine.net/svm/539-sudovye-vspomogatelnye-dizel-generatory
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.