Анализ электромагнитных процессов в роторе быстроходного асинхронного генератора методом конечных элементов
DOI:
https://doi.org/10.20998/%25xКлючові слова:
швидкісний асинхронний генератор, ротор, щільність струму, втрати, метод скінчених елементівАнотація
Виконано чисельний аналіз методом скінчених елементів електромагнітних процесів в різних конструкціях ротора швидкісного асинхронного генератора, що працює на мережу через тиристорний перетворювач частоти. Показано, що запропонована нова конструкція машини, особливістю якої є тонкий шар міді на зовнішній поверхні стального ротора, не може бути рекомендована з точки зору величин щільності струму та додаткових втрат в поверхневому шарі ротора.Посилання
Титов В.В., Хуторецкий Г.М., Загородная Г.А. и др. Турбогенераторы. Расчет и конструкция. - Л.: Энергия, 1967. - 895 с.
Хуторецкий Г.М., Токов М.И., Толвинская Е.В. Проектирование турбогенераторов. - Л.: Энергоатомиздат, 1987. - 256 с.
Зозулин Ю.В., Лившиц А.Л., Ракогон В.Г., Шульженко Н.Г., Пантелят М.Г., Руденко Е.К., Кузьмин В.В., Гордиенко В.Ю. Потери в роторе быстроходного асинхронного генератора, работающего на сеть через тиристорный преобразователь частоты // Тезисы 10-й Международной научно-практической конференции "Энергоэффективность: проблемы и решения". – Коблево, Украина, июнь 2008 г. – С. 36-38.
Шульженко Н.Г., Зозулин Ю.В., Пантелят М.Г., Руденко Е.К., Петушкова С.А. Влияние материала пазовых клиньев на распределение электромагнитного поля, плотности тока и потерь от токов обратной последовательности в роторе турбогенератора при двухфазном коротком замыкании // Электротехника и электромеханика. – 2005, № 3. – С. 61-64.
Демирчян К.С. Моделирование магнитных полей. - Л.: Энергия, 1974. - 288 с.
Сильвестер П., Феррари Р. Метод конечных элемен-тов для радиоинженеров и инженеров-электриков. - М.: Мир, 1986. - 229 с.
Керниган Б., Ритчи Д. Язык программирования Си. - СПб.: "Невский Диа-лект", 2003. - 355 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.