Порівняльний аналіз електромеханічних процесів у індукційно-динамічному перетворювачі з рухомим індуктором та двома дисками
DOI:
https://doi.org/10.20998/2079-3944.2021.1.01Ключові слова:
індукційно-динамічний механізм, мультіякірна система, традиційна системаАнотація
Загальний опис теми дослідження. У статті проведено комплексне дослідження традиційних індукційно-динамічних механізмів (з одним диском та нерухомою котушкою) і мультиякірних індукційно-динамічних механізмів (лінійних імпульсних індукційних перетворювачів) з рухомою котушкою і двома дисками. Актуальність теми. Подібні індукційно-динамічні механізми широко застосовуються в різних галузях, зокрема, в електроапаратобудуванні, де швидкодія є однією з найважливіших характеристик. Метою статті є порівняльний аналіз і уточнення характеристик традиційної індукційно-динамічної системи з одним диском і нерухомою котушкою і мультиякірної – з рухомою котушкою і двома дисками. Метод досліджень, наукова новизна. Розрахунки проведені на підставі рішення рівнянь електромагнітного поля і рівнянь для електричного кола котушки. Практична значимість і основні висновки. В ході розрахунків були визначені значення електромагнітної сили і імпульсу сили, що діють на рухомий диск, втрати енергії в системі і електромагнітна енергія системи. Результати дослідження показані у вигляді графіків, а саме, струм котушки і сумарна магнітна енергія для традиційного індукційно-динамічного механізму з одним диском і для мультиякірного – з двома дисками, втрати Джоуля в нерухомій котушці і диску (в традиційній системі) і в рухомий котушці і двох дисках (в мультиякірній системі), імпульс сили і електромагнітна сила рухливої котушки (в мультиякірній системі) і рухомого диска (в традиційній і мультиякірній системі), сумарний імпульс рухомих частин індукційно-динамічного механізму з мультиякірною системою, а також електромагнітна сила і сумарна сила, що діє на рухомі частини індукційно-динамічного механізму з мультиякірною системою. Показано, що індукційно-динамічний механізм з двома дисками менш ефективний щодо електромагнітної силі, імпульсу і електромагнітної енергії, ніж індукційно-динамічний механізм традиційної компоновки.
Посилання
Болюх В.Ф., Кашанский Ю.В., Щукин И.С. Влияние геометрических параметров индуктора и якоря на показатели линейного импульсного электромеханического преобразователя электродинамического типа. Електротехніка і електромеханіка, – 2019. – №3. – С. 11–17. doi: 10.20998/2074-272X.2019.3.02.
Байда Е.И. Математическое моделирование индукционно-динамических систем. Електротехніка і електромеханіка, 2009. №5. – С. 13–16. doi: 10.20998/2074-272X.2009.5.02.
WeijieWen, YulongHuang, Member, IEEE, MohmmadAl-Dweikat, Zu’anZhang, TiehanCheng, ShutongGaoandWeidongLiu. Research on Operating Mechanism for Ultra-fast 40.5kV Vacuum Switches. IEEE Power & Energy Society, 24 March 2015. P. 2553–2560. doi: 10.1109/TPWRD. 2015.2409122.
Теория электрических аппаратов. Учебник для втузов по спец. "Электрические аппараты" / Г.Н. Александров, В.В. Борисов, В.А. Иванов и др. Под ред. проф. Г.Н. Александрова. – М.: Высшая школа, 1985. 312 с.
В.Ф. Болюх, А.И. Кочерга, И.С. Щукин. Электромеханические процессы в линейном импульсно-индукционном электромеханическом преобразователе с подвижным индуктором и двумя яко-рями. Електротехніка і електромеханіка, – 2018. – № 2. – С. 11–17. doi: 10.20998/2074-272X.2018.2.02.
Рамо С., Уинерри Дж. Поля и волны в современной радиотехнике. Перевод с английского. Москва, ОГИЗ, 1948. 631 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.