Напруга як параметр діагностики стану ОПН
DOI:
https://doi.org/10.20998/2079-3944.2021.2.08Ключові слова:
обмежувач перенапруг, варістор, моніторинг, електричне старіння, струми витоку, накопичувач електричної енергії, іскровий розрядАнотація
Розглядається альтернативний метод діагностики обмежувачів перенапруг (ОПН) на основі оксиду цинку - варістора в польових умовах, параметром контролю якого приймається напруга на розряднику. Як датчик вимірювання напруги запропоновано конденсатор, що приєднується послідовно до розряднику. Електричне старіння активних елементів - варисторів, погіршення ізоляції покришки розрядника і інші види електричного пошкодження приведуть до збільшення напруги на конденсаторі, величина якого може бути виміряна безпосередньо або збережена на конденсаторі енергія, перетворена в електромагнітне випромінювання, зареєстровано дистанційно відповідними радіохвильовими приймачами. Послідовно приєднаний до ОПН конденсатор також служить елементом обмеження струму витоку в робочому режимі протягом всього періоду експлуатації розрядника. Найпростішим, разом з тим надійним індикатором може служити стандартний скляний (керамічний) ізолятор тарільчастого типу, зашунтірованний іскровим проміжком, таким чином, представляє собою слабкострумовий іскровий розрядник з наперед заданим пороговим напругою спрацьовування. З використанням сучасних технологій може бути розроблена система безперервного відстеження за станом розрядників і визначення місця розташування ушкоджуваного розрядника, що особливо актуально при обслуговуванні віддалених електричних мереж, оснащених такого роду захисними від перенапруг апаратами.
Посилання
Demyanenko K.B. Nuzhna li diagnostika OPN v processe ekspluatacii? https://polymer-apparat.ru/articles/techinfo/diagnostikaopn.
Dmitriev V.L., Krasavina M.A. "Starenie" varistorov v processe ekspluatacii OPN". Zhurnal «Novosti Elektrotehniki», №1 (61) 2010.
Monitoring Condition of Surge Arresters. https://www.inmr.com/monitoring-condition-surge-arresters/
M.Yu. Shumilov. Besprovodnye pribory dlya nepreryvnoj diagnostiki OPN v ekspluatacii tipa «OPN-Vizor-II LR» s vozmozhnostyu peredachi dannyh na bolshoe rasstoyanie. https://szvi.biz/articles=5/
Osobennosti kontrolya sostoyaniya ogranichitelej perenaprya-zhenij nelinejnyh na mestah ih ekspluatacii. Dostupen. nahttps://market.elec.ru/nomer/45/osobennosti-kontrolya-sostoyaniya-ogranichitelej-p/
IEC 60099-5:2000 Surge arresters – Part 5: Selection and application recommendations (MOD).
Siemens ACM-basic 3EX5 080-0 AND ACM-advanced 3EX5 080-1 Digital Monitoring devices. Air-insulated switchgear. https://www.dsgenterprisesltd.com/product/siemens-acm-basic-3ex5-080-0-and-acm-advanced-3ex5-080-1-digital-monitoring-devices-air-insulated-switchgear/
Monitoring Condition of Surge Arresters. .https://www.inmr.com/monitoring-condition-surge-arresters/
E.D. Kim, V.N. Taran, G.V. Zaluzhnaya. Onlajn diagnostika vnutrennej izolyacii linejnyh polimernyh izolyatorov. Visnik NTU «HPI»: Energetika: nadijnist ta eregoefektivnist: Harkiv 2019. –No 29(1354) 2019. - Pp.1-87.
Novizon Novizon, Zulkurnain Abdul-Malek, Nourud-deen Bashi, Aulia Sayuti. Condition Monitoring of Zinc Oxide Surge Arresters/ In book: Practical Applications and Solutions Using LabVIEW™ Software August 2011. - pp. 253-270. doi:10.5772/23761.
A.S. Gajvoronskij. Linejnye razryadniki radikalnoe sredstvo grozozashity VL. Novosti elektrotehniki -2006-№ 2(38).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.