Розрахунок обмотувальних даних котушок включення та відключення бістабільного поляризованого електромагніта для вакуумного контактора середніх напруг
DOI:
https://doi.org/10.20998/2079-3944.2024.2.04Ключові слова:
вакуумний контактор, комутаційний модуль, привідний модуль, вакуумний переривник, механічна система, контактна пружина, бістабільний поляризований електромагніт, постійний магнітАнотація
Вакуумні контактори середніх напруг складаються з комутаційного та привідного модулів. При розробці або удосконалені конструкцій контакторів комутаційний модуль повинен відповідати вимогам, що висуваються їх виробниками. У відповідності з цими вимога розробляється привідний модуль, який складається з механічної системи та електромагніта. Робота механічної системи контактора залежить від правильно обраних контактних пружин, а робота електромагніта – від тягових зусиль при виконанні комутаційних операцій. В роботі розглянуто конструкцію вакуумного контактора з бістабільним поляризований електромагнітом з двома котушками включення та відключення. Побудовано протидіючу характеристику механічної системи контактора та визначено сили, що діють на електромагніт у включеному та відключеному положеннях контактора. Розроблено FEEM модель бістабільного поляризованого електромагніта та визначено мінімальне значення МРС обмоток включення та відключення. Побудовано результуючу тягову характеристику бістабільного поляризованого електромагніта при мінімальному значенні МРС обмоток включення та відключення і робочому зазорі. Визначено, що при виконанні комутаційної операції та використанні спільно обмоток включення і відключення вдалося зменшити МРС спрацьовування електромагніта. Проведено розрахунок обмотувальних даних котушок включення та відключення при різних значеннях номінального діаметру проводу та напруги мережі живлення і, у відповідності з цим, визначено мінімальне значення МРС обмоток.
Посилання
Leliuk M.A. Struktura ta kinematychni skhemy vakuumnykh kontaktoriv serednoi napruhy. Visnyk Natsionalnoho tekhnichnoho universytetu "Kharkivskyi politekhnichnyi instytut". Kharkiv: NTU «KhPI». 2016. No 32. Pp. 29-31.
Vacuum interrupter for contactor. http://www.ecvv.com/product/2145016.html.
Leliuk M.A., Oleksandr H. Sereda, Olena H. Sereda, V.V. Lytvynenko Analiz. konstruktsii pryvodnykh mekhanizmiv vakuumnykh kontaktoriv serednikh napruh. Visnyk Natsionalnoho tekhnichnoho universytetu “Kharkivskyi politekhnichnyi instytut”. Kharkiv: NTU «KhPI». 2024. No 1. Pp. 10-14.
Patent Ukrainy 155302 MPK: H01F 7/06, H01F 7/08, H01H 33/00, H01H 33/42, Bistabilnyi elektromahnit. Leliuk M.A. u202302311; zaiavl. 15.05.2023; opubl. 14.02.2024, Biul. 7. 4 p.: 1 il.
Meeker D. Finite Element Method Magnetics. User's Manual 2006. Version 4.2 [Elektronnyi resurs]. Rezhim dostupa: http://femm.berlios.de.
Bugaichuk V.M., Klimenko B.V., Emelianov V.L. Obosnovanie tselesoobraznosti sovmestnogo ispolzovaniia obmotok vkliucheniia i otkliucheniia v bistabilnykh elektromagnitnykh privodakh vakuumnykh vykliuchatelei, Elektrotekhnіka і elektromekhanіka. 2011. No 3. Pp. 21-24.
Bugaichuk V.M., Emelianov V.L., Eresko A.V., Klimenko B.V. Ob usovershenstvovanii elektromekhanicheskikh ustroistv upravleniia obmotkami bistabilnykh elektromagnitnykh aktuatorov vaku-umnykh vykliuchatelei. Elektrotekhnіka і elektromekhanіka. 2011. No 5. Pp. 12-17.
Teplostiikyi provid PETV-1, PETV-2. https://www.sferaline.ua/uk/catalog/teplostoykiy_provod_petv_1_petv_2/.
DSTU EN 50160:2014 – Kharakterystyky napruhy elektropostachannia v elektrychnykh merezhakh zahalnoi pryznachenosti (EN 50160:2010, IDT). Kyiv: MINEKONOMROZVYTKU Ukrainy, 2014. 27 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.