Автоматизація керування живильними насосами енергоблоку потужністю 200 МВт
DOI:
https://doi.org/10.20998/%25xКлючові слова:
енергоблок, живильні насоси, автоматизована система керування, мікроконтролерАнотація
Проведено огляд і аналіз систем керування і релейного захисту та технічних вимог до них. Обґрунтована можливість заміни релейної системи керування на автоматизовану систему на базі мікроконтролера МК51. Розроблена структурна схема автоматизованої системи керування живильними насосами енергоблоку та вибрані її елементи. Побудовано алгоритм роботи схеми автоматизованої системи керування роботою живильних насосів та їх захистомПосилання
Кроль А.Я. Эксплуатация блочных турбинных установок большой мощности. Изд. 2-е, перераб. М. "Энергия", 1971. – 256 с.
Энергоблок мощностью 200 МВт Старобешевской ТЭС. Техническая информация. Реконструкция энергоблока ст. №5. Модернизация электрооборудования КРУ – 6 кВ. – Донецк, ПКО Донпромэнерго.
Сташин В.В.,Урусов А.В., Мологонцева О.Ф. Проектирование цифровых устройств на однокристальных микроконтроллерах. − М.: "Энергоатомиздат", 1990. − 224 с
Башков Е.А. Аппаратное и программное обеспечение зарубежных микроЭВМ: учебное пособие. − К.: "Высшая шк.", 1990. − 207 с.
Элементы систем автоматического управления и контроля / Н.И. Подлесный, В.Г. Рубанов. – 2-е изд., перераб. и доп. – К: Вища шк., 1982.– 477 с.
Боборыкин А. В., Липовецкий Г. П., Литвинский Г. В.. Оксинь О. Н, и др. Однокристальные микроЭВМ: Справочник. − М.: "МИКАП", 1994. − 400 с.
Щелкунов Н. Н. Дианов А. П. Микропроцессорные средства и системы. − М.: "Радио и связь". 1989. − 189 с.
Грищук Ю.С. Мікропроцесорні пристрої: Навчальний посібник.– Харків: НТУ "ХПІ", 2008. – 348 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.