Мультифізична модель розрахунку граничного току зварювання контактів вакуумного вимикача
DOI:
https://doi.org/10.20998/%25xКлючові слова:
вакуумний вимикач, струм зварювання, поверхня контактуАнотація
Розглянуто мультифізичну модель зміни площі контакту навантажених тіл у функції температури контактної поверхні. Описано математичну постановку задачі й наведено приклад розрахунку та наведено приклад розрахунку граничного струму зварювання. Розроблена модель базується на комплексних розрахунках теорії пружності і теплопередачі. Показана залежність контактних тисків розмірів контактної площадки у функції температури. Встановлено, що значення температури контактної площадки істотно залежить від температури віддалених точок при протіканні аварійних надструмів. Розроблена методика може застосовуватися для оцінки і розрахунку термічної стійкості електричних апаратів.
Посилання
Кузнецов Р.С. Аппараты распределения электрической энергии на напряжение до 1000 В / Р.С. Кузнецов. – М.: Энергия, 1970. – 544 с.
Адоньев Н.М. Справочник по расчету и конструированию контактных частей сильноточных электрических аппаратов / Афанасьев В.В., Борисов В.В. – М.: Энергоатомиздат, 1988. – 425 с.
Френкель Я.И. Курс теоретической механики / Я.И. Френкель – Ленинград: Типография "Красный печатник", 1939. – 386 с.
Тимошенко С.П. Теория упругости: Пер. с англ. / Дж. Гудьер, С.П. Тимошенко [под редакцией Г.С. Шапиро]. – М.: Наука. Главная редакция физико-математической литературы, 1979. – 560 с.
Ким Е.И. Математические модели тепловых процессов в электрических контактах / В.Т. Омельченко, С.Н. Харин, Е.И. Ким. – Алма-Ата: Наука Каз.ССР, 1977. – 236 с.
Залесский А.М. Тепловые расчеты электрических аппаратов / А.М. Залесский, Г.А. Кукеков. – Л-д., Энергия, 1973. – 379 с.
Википедия. [Электронный ресурс]. – Режим доступа: ru.wikipedia.org/wiki/Рекристаллизация.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.