До питання про підвищення ефективності роботи шунтуючих реакторів великої потужності
DOI:
https://doi.org/10.20998/%25xКлючові слова:
шунтуючий реактор, активні та додаткові втрати, транспонований та розділений намотувальний дріт, реактивна потужність, економічністьАнотація
Досліджено шляхи підвищення якості напруги в мережах енергоємних споживачів електроенергії. Наявність в електромережах реактивної потужності значно знижує якість споживаної електроенергії, що призводить до втрат потужності, осіданням і перепадів напруги в лінях електропередач, змушеному завищення потужності силових трансформаторів і перетину кабелів у цих мережах. Запропоновано технічне рішення для зниження додаткових втрат шунтуючих реакторів великої потужності, та проведений аналіз впливу різних типів намотувального дроту на такі втрати.
Посилання
Енергетика світу та України. Цифри та факти. – Київ: Українські енциклопедичні знання, 2005. – 404 с.
Розанов Ю.К., Рябчинский М.В. Современные методы улучшения качества электроэнергии (аналитический обзор) // Электротехника. – 1998. – № 3, С. 10-17.
Жежеленко И.В. Показатели качества электроэнергии и их контроль на промышленных предприятиях. – К.: Техника, 1981. – 160 с.
Лейтес Л.В. Электромагнитный расчет трансформаторов и реакторов. – М.: Энергия, 1981. – 392 с.
Методика расчета шунтирующего реактора РОМ 110000/750 – 672762.018 РРЗ ЗТР.
Тихомиров П.М. Расчет трансформаторов. – М.: Энергоатомиздат, 1986. – 529 с.
Панибратец А.Н., Федотов А.И. Перспективные требования к обмоточным проводам для трансформаторов и реакторов // Наука и техника. – 2008. – № 5, С. 12-19.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.