ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ЕЛЕКТРОНАСОСНИХ АГРЕГАТІВ
DOI:
https://doi.org/10.20998/%25xАнотація
В статті проведений аналіз способів енергозбереження та підвищення енергоефективності роботи сучасних електронасосних агрегатів. Встановлено, що зменшення втрат потужності в вузлах тертя електронасосного агрегату з тригвинтовим насосом призводить до зменшення споживаної потужності приводного електродвигуна.
Ключові слова – енергоефективність, електронасосний агрегат, вузол тертя
В статье проведен анализ способов энергосбережения и повышения энергоэффективности работы современных электронасосных агрегатов. Установлено, что уменьшение потерь мощности в узлах трения электронасосного агрегата с трехвинтовым насосом приводит к уменьшению потребляемой мощности приводного двигателя.
Ключевые слова – энергоэффективность, электронасосный агрегат, узел трения
Kyrychenko O.S.
INCREASING OF ENERGY EFFICIENCY OF ELECTRIC PUMP UNITS
This article analyzes the way of energy saving and energy efficiency of present-day electric motor pump. Determine that the reduction of power losses in friction unit of electric motor pump with three-screw pump reduces the power consumption of the drive motor.
Index terms – energy efficiency, electrical pump aggregate, friction unit
Посилання
Балденко Д.Ф. Винтовые насосы / Д.Ф. Балденко, М.Г. Бидман, В.Л. Калишевский и др. – М.: Машиностроение, 1982. – 224 с.
Хлопенко Н.Я. Статические характеристики винтоканавочного подпятника / Н.Я. Хлопенко, А.С. Кириченко // Судовые энергетические установки: научно-технический сборник. Вып. 26. – Одесса: ОНМА, 2010. – С. 20-29.
Кириченко А.С. Сравнительный анализ характеристик гидростатических подпятников с гладкой цилиндрической пятой и с винтовой нарезкой на ее поверхности / А.С. Кириченко // Проблеми трибології (Problems of tribology). – Хмельницький, 2011. – № 2(60). – С. 96-102.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.